BALBÍNKA

úterý 5. 6. 2001 ve 20,00

Na začátku bylo natáčení televizního filmu ZNÁSILNĚNÍ, jehož jsem byl dramaturgem. Kateřina Brožová v něm vytvořila hlavní roli. Po novinářské projekci jsem využil Kateřininy spokojenosti a zeptal se jí, zda by nehostovala v mém písničkovém pořadu. Přestože o mně a mých písničkách vůbec nic nevěděla, statečně přislíbila. Zanesl jsem jí do Hudebního divadla v Karlíně své CD a čekal…

Mé písničky se asi Kateřině líbily, protože začátkem května roku 2001 se objevila u nás doma na první zkoušce. Bylo to tehdy pro mne hodně napínavé. Vždyť hrozilo nebezpečí, že nám to spolu nepůjde, že ty mé písničky ve společném provedení nevyzní. Bylo by pak na mně celý ten podnik s poděkováním zrušit.

Naštěstí se ale nic takového nestalo. Naopak! Od prvního okamžiku, kdy jsme si společně zazpívali, bylo k mé obrovské radosti a úlevě jasné, že Kateřina se nejen umí přizpůsobit jinému, dravějšímu typu zpívání, ale i to, že naše hlasy se vzájemně snášejí, ba zajímavě doplňují.

Po dvou domácích zkouškách už nic nebránilo našemu společnému vystoupení ve zcela zaplněné Balbínově poetické hospůdce, v Balbínově ulici v Praze 2.

Začal jsem sám několika svými staršími písněmi v nichž je, pro mě až tragikomicky, dokonale uchována atmosféra “totáče”.

Teprve potom jsem pozval na jeviště krásnou Kateřinu Brožovou. Přišla, usadila se do křesla a vyzařovala do okolí pohodu svého požehnaného stavu.

A pak už jsme se s Kateřinou vrhli do duet. Tím, že Kateřina byla v pátém měsíci těhotenství, obohatili jsme náš repertoár o intimní rodinné písně z doby, kdy byla těhotná má žena.

Zazpívali jsme si i nikdy nepoužitou písničku k televiznímu seriálu To jsem z toho jelen, kterou jsem původně složil pro Veroniku Žilkovou a Boba Klepla.

Po dvou hodinách zpívání skončil tento jedinečný, protože jediný, koncert lidovou písničkou “Dobrů noc”.
Toto unikátní vystoupení je celé zachyceno na DV.
Půlhodinový sestřih na kazetě VHS si můžete objednat na mailu:


bedrich@ludviku.cz