KŘEST KNIHY STROMY SE NA NÁS DÍVAJÍ.
čtvrtek 2. 10. 2003, kavárna Platýz, Národní třída, Praha 1

Kniha byla už dva měsíce na světě a prodalo se jí už okolo 2000 výtisků, když se v kavárně Platýz, na Národní třídě, sešli lidé, kteří se podíleli na jejím vzniku aby ji prezentovali novinářům a popřáli štěstí na přeplněném knižním trhu.

Patnáct minut po 17. hodině představil obchodní ředitel nakladatelství Fraus, pan Brejcha, dva hlavní autory knihy: Marii Hruškovou a Bedřicha Ludvíka.

O knize, která vznikla jaksi nad plán pohovořil sám majitel nakladatelství, pan Fraus. Marie Hrušková, jinak vydavatelka svých knih, mu pozorně naslouchala. Bedřich Ludvík prokládal proslovy nad knihou svými písněmi.

Mezi zúčastněnými byl i pilot ing. Petr Černý. To on obletěl vrtulníkem všech 130 památných stromů, které se v televizním cyklu PAMĚŤ STROMŮ a v knize STROMY SE NA NÁS DÍVAJÍ, objevily. Marie Hrušková poděkovala všem fotografům, kteří na knize spolupracovali.

Kmotrem knihy měl být pan Luděk Munzar. Zdržel se však na natáčení a tak se aktu křtu ujal ing. Řezáč z Lesů ČR, podniku který vydání knihy podpořili. A pak už se jen volně diskutovalo. Bedřich Ludvík nabízí spolupráci předsedovi Klubu Českých turistů, ing. Havelkovi. Pan Frause s panem Brejchou (vlevo, zády ke kameře) mlčky přihlíží zrodu nového projektu.