ČESKÁ TELEVIZE

Tvůrčí skupina Alice Nemanské a Heleny Slavíkové

uvádí televizní adaptaci divadelní hry

Antonína Procházky

VRAŽDY A NĚŽNOSTI

Příběh plný omylů a záměn s nečekaně Evropskou pointou.

Herec a autor Antonín Procházka v akci.

Hrají:

Antoním Procházka, Jiří Lábus, Kateřina Hrachovcová

Miroslav Vladyka
Zora Kostková
Pavel Kikinčuk
Martin Stránský
a další.
Scénář: Antonín Procházka
Dramaturgie: Bedřich Ludvík
Střih: Ondřej Pechar
Hudba: Miroslav Kořínek
Kamera: Pravoslav Flak
Režie: Jaroslav Hanuš

Expozice:

V rekreační chatě cestovní kanceláře, někde hlubokov šumavských hvozdech, se během jedné noci sejde podivná pětice. Obstarožní seladon Lumír (Jiří Lábus) se svou milenkou Stellou (Zora Kostková), věhlasný dabér Večerníčků Viktor (Pavel Kikinčuk) se svou novu přítelkyní Evou (Kateřina Hrachovcová) a nakonec spisovatel televizních detektivek Evžen (Antonín Procházka). Ti všichni si koupili pobyt v lesní samotě především proto, aby mohli v klidu naplnit své cíle - seladon Lumír zabít svou stárnoucí milenku, dabér Viktor uchvátit svou novou milostnou kořist a spisovatel Evžen konečně dopsat svůj scénář. Chybou cestovní kanceláře však došlo na tomto jinak opuštěném místě Šumavy ke snad největší koncentraci turistů na světě. Když rozrazí dveře další příchozí - dva němečtí homosexuálové Willibald (Miroslav Vladyka) a Theobald (Martin Stránský) chata je definitivně přeplněna a komedie může začít...

 

Antonín Procházka, Kateřina Hrachovcová, Pavel Kikinčuk a Bára Munzarová žasnou.

Žasne i Jiří Lábus a Zora Kostková.

Slovo dramaturga:

"První co je třeba říct, je fakt, že nikdy nebylo a ani dnes není jednoduché najít původní českou komedii. V tom smyslu jsou texty herce, režiséra a hlavně autora Antonína Procházky něčím zcela mimořádným. Jsou to samozřejmě texty divadelní, stojí na divadelních situacích převleků a záměn, pracující s divadelně stylizovaným dialogem - ale to není nic co by televize už mnohokrát úspěšně nepoužila. Používá to, a velmi úspěšně, i takový filmař jako je Woody Allen. A protože mou osobní ambicí je pomáhat na svět především původním českým látkám, dát prostor současnosti a práci našich autorů - přišlo mi setkání s texty Antonína Procházky jako malý zázrak. Vím, že v "České kotlině" se uctívají až mrtví autoři, ale v případě Antonína Procházky se přimlouvám za přehodnocení našeho tradičního postoje. Važme si tak nápaditých, kreativních a zábavných lidí jako je on! Už třeba jenom proto, že takové autory vůbec nemáme! Už třeba jenom proto, že Antonín Procházka je jeden z mála lidí, kteří chtějí své diváky bavit, kteří očividně milují divácký smích."

K natáčení:

Natáčení proběhlo ve dvou etapách. Nejdříve scény v lovecké chatě, kterou zkušený architekt Jindřich Goetz nechal postavit na Kavčích horách v ateliéru č.4. Natáčení proběhlo ve dnech 26.3.1999 až 31.3.1999. Za týden na to vyrazil štáb České televize nikoliv na vzdálenou Šumavu, ale do nedalekého Dubska u Čerčan, kde ve dnech 7.4. až 9.4. natočil všechny exteriéry.

 

Režisér Jaroslav Hanuš, muž úplně naprovo, si žasnout nemůže dovolit.

PREMIÉRA:

23.1.2000 ve 20,00 na ČT1

Sledovanost:

15,39%